Projektowanie ogrodów

 

Chcesz mieć swój idealny ogród? Skontaktuj się z nami, zaplanujemy i zaprojektujemy przestrzeń o jakiej marzysz.

Zajmujemy się projektowaniem ogrodów we Wrocławiu. Wykonujemy aranżacje zarówno małych miejskich ogrodów jak i dużych przestrzeni zielonych. Projektujemy ogrody w różnych stylach, dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Przygotujemy dla Ciebie indywidualny projekt ogrodu, który zawiera zarówno koncepcję jak i projekt funkcjonalny. Wrocław i całe województwo dolnośląskie to obszary naszego działania.

Na czym polega projektowanie ogrodów we Wrocławiu?

Projektowanie ogrodu składa się z kilku etapów i zaczyna się od ustalenia preferowanego stylu oraz określenia przeznaczenia ogrodu, funkcjonalności i optymalnych rozwiązań w poszczególnych sferach ogrodu. Zasadniczo mówimy o trzech etapach:

Opracowanie projektu koncepcyjnego. Na tym etapie przedstawiamy wizualizacje oraz schemat funkcjonalno-przestrzenny zagospodarowania terenu. Koncepcje zawierają poglądowy plan zagospodarowania przestrzennego działki, plan nawierzchni, ogrodzenia, umiejscowienie parkingu, tarasu, małej architektury, elementów dekoracyjnych oraz schemat planowanej zieleni, jej ilość na działce, wysokość roślin, gęstość nasadzeń.

Przygotowanie projektu wykonawczego. W skład projektu wykonawczego wchodzą różnorodne elementy, w zależności od potrzeb i wybranych opcji powstają rzuty aksonometryczne, widoki perspektywiczne ogrody (wizualizacje) a także szczegółowe projekty techniczne. W ramach projektu wykonawczego wykonujemy projekt ukształtowania terenu, układu nawierzchni (w tym taras, podjazd, ścieżki, trawniki, układ i spis szaty roślinnej z kompozycją nasadzeń oraz ich liczebnością), funkcjonalnego rozmieszczenia stref ogrodu, małej architektury, elementów wodnych, planu oświetlenia i małej architektury, a także opcjonalnie projekt instalacji nawadniającej.

Oszacowanie kosztorysu wykonawczego. W tym momencie szacujemy koszty w podziale na etapy realizacyjne oraz prezentujemy harmonogram prac.

Interesuje Cię cena projektu ogrodu? Kosztorys zawsze dostosujemy do Twoich potrzeb i oczekiwań związanych w wyglądem ogrodu.

Jak aranżować klimat w ogrodzie ?

W zależności od osobowości każdy kształtuje swoje najbliższe otoczenie według własnego gustu, wyraża w ten sposób swoje stylistyczne preferencje. Klimat jaki chcemy stworzyć w ogrodzie wyraża nasze upodobania, podkreśla preferowaną formę spędzania w nim czasu. Atmosferę w ogrodzie możemy kształtować przez odpowiedni dobór roślin, mebli i dodatków. Ważne, aby konsekwentnie trzymać się wybranej stylistyki. Kompozycje roślinne determinują stylistykę ogrodu, ale odpowiednio zaaranżowane, funkcjonalne meble ogrodowe podkreślają wybrany styl, natomiast dodatki akcentują najważniejsze strefy ogrodu.

Chcesz uzyskać więcej informacji? Potrzebujesz dopytać o szczegóły? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Razem stworzymy projekt ogrodu odpowiadający Twoim oczekiwaniom. Ogród, w którym będziesz czuć się lepiej niż w domu!


Nasz adres

Wytwórnia Tlenu

ul. Sierakowskiego 7
51-678 Wrocław, dolnośląskie

+48 502-509-228

Zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić