Projekt ogrodu

Potrzebujesz projektu ogrodu? Najważniejsza jest koncepcja, ten pierwszy krok rozpoczyna przygotowania do budowy ogrodu.

Przygotowujemy projekt koncepcyjny ogrodu, projekt ukształtowania terenu, układ nawierzchni, kompozycję roślinności, plan oświetlenia i małej architektury, projekt instalacji nawadniającej, wizualizacje oraz kosztorys.

Na czym się skupić przy projekcie ogrodu?

Najważniejsze w ogrodzie są funkcjonalność i klimat, dlatego nasze projekty przygotowujemy z dbałością o indywidualne potrzeby i gusta. Dokładamy wszelkich starań, aby były praktyczne i komfortowe, funkcjonalne i atrakcyjne.

Inspirującą wskazówką dla osób planujących własny ogród mogą być klasyczne style w aranżacji ogrodów. W ogrodzie nowoczesnym dominuje otwarta przestrzeń, nietuzinkowo zaaranżowana lecz prosta w utrzymaniu. Charakterystyczna jest tu prosta kompozycja, geometria i czyste barwy. Oryginalną formę i przestronną różnorodność uzyskuje się dzięki zastosowaniu elementów architektury ogrodowej z betonu, metalu i szkła. Przestrzeń w ogrodzie klasycznym jest aranżowana z konsekwencją i dyscypliną, aby uzyskać efekt przestronności i szyku, komfortu i funkcjonalności. W takich ogrodach bardzo wyraźny jest podział na części funkcjonalne. Na pierwszym planie jest strefa reprezentacyjna, wjazd na posesję, wejście do domu, z tyłu natomiast znajduje się ogród właściwy czyli miejsce wypoczynku. Istotne jest, aby zachować spójną kompozycję ogrodu, mimo, że finalny jego wygląd może być kompilacją wielu stylów. Od charakteru właścicieli zależy jaki trend będzie przeważał w ogrodzie. To styl życia determinuje funkcjonalność ogrodu, dla jednych jest on miejscem spotkań i relaksu dla innych zabawy z dziećmi.

Co proponujemy w ramach projektu ogrodu?

Projekt koncepcyjny ogrodu. W skład projektu wchodzą między innymi projekt ukształtowania terenu, układ nawierzchni, układ roślinności, plan oświetlenia i małej architektury, wizualizacje.

Projekt wykonawczy. Na tym etapie przygotowujemy poszczególne części projektu i w zależności od potrzeb oraz wybranych opcji tworzymy rzuty aksonometryczne oraz widoki perspektywiczne ogrodu czyli wizualizacje a także projekty techniczne ukształtowania terenu, funkcjonalnego rozmieszczenia stref ogrodu, małej architektury, elementów wodnych. Projekt wykonawczy zawiera projekt szczegółowy nawierzchni w tym ścieżek, parkingów, projekt ogrodzenia, projekt oświetlenia, projekt systemu nawadniającego, projekt szaty roślinnej czyli gatunkowe i wielkościowe zestawienie rośli.

Kosztorys wykonawczy. Po zakończeniu prac projektowych przygotowujemy kosztorys wykonawczy z harmonogramem prac. Kosztorys może zostać podzielony na poszczególne etapy budowy ogrodu, tak aby ułatwić planowanie wydatków oraz powiązanie etapów zakładania ogrodu z budową czy remontem domu.

Realizujemy ogrody według własnych projektów ale również ogrody według projektów dostarczonych z zewnątrz, zajmujemy się także dekompozycją, rozwojem i prowadzeniem istniejących już ogrodów.

Potrzebujesz więcej informacji? Chcesz poznać cenę projektu? Skontaktuj się z nami. Razem stworzymy projekt ogrodu odpowiadający Twoim oczekiwaniom. Ogród, w którym będziesz czuć się lepiej niż w domu.


Nasz adres

Wytwórnia Tlenu

ul. Sierakowskiego 7
51-678 Wrocław, dolnośląskie

+48 502-509-228

Zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić