Ogrody

PROJEKTOWANIE OGRODÓW

 • projekt koncepcyjny (wizualizacje, schemat funkcjonalno-przestrzenny zagospodarowania terenu)
 • projekt wykonawczy (projekt ukształtowania terenu, układ nawierzchni w tym taras, podjazd, ścieżki, trawniki, układ i spis szaty roślinnej w tym kompozycja nasadzeń oraz ich liczebność, plan oświetlenia i małej architektury oraz opcjonalnie, projekt instalacji nawadniającej
 • kosztorys wykonawczy (w podziale na etapy realizacyjne)

ZAKŁADANIE OGRODÓW

 • przygotowanie gruntu (oczyszczenie terenu, odchwaszczanie, wywóz śmieci, ukształtowanie terenu, drenaż i odwodnienia terenu, dostarczenie ziemi ogrodowej i jej rozplantowanie, dostarczenie kory, żwiru ogrodowego
 • ogrodzenia (ogrodzenia stalowe z siatki, z paneli, ogrodzenia stałe i tymczasowe; ogrodzenia betonowe wylewane i z prefabrykatów; ogrodzenia drewniane wg indywidualnego projektu lub z gotowych paneli drewnianych; ogrodzenia kamienne z kamienia naturalnego, kostki brukowej)
 • montaż systemów (montaż automatycznych systemów nawadniających; odwodnień, systemów oświetlenia ogrodowego)
 • nawierzchnie ogrodowe (ścieżki, tarasy, podjazdy, murki, ogrodzenia, obrzeża – z kostki granitowej i betonowej, naturalnego kamienia ogrodowego, żwiru, płyt tarasowych)
 • mała architektura ogrodowa (budowa zadaszeń, pergoli, drewutni, mostków, ławeczek, przydomowych placów zabaw, piaskownic, huśtawek, zjeżdżalni, domków dla dzieci oraz dostarczenie ceramiki ogrodowej, donic
 • tarasy drewniane (budowa tarasów z drewna egzotycznego i z krajowej produkcji w tym dębowych, sosnowych, świerkowych)
 • oczka wodne, kaskady, fontanny (zbiorniki foliowe, betonowe, plastikowe)
 • roślinność (sadzenie, przesadzanie drzew, krzewów i krzewinek; nasadzanie roślin zielnych, jednorocznych, wielorocznych, bylin; zakładanie kwietników, rabat, wrzosowisk, skalniaków)
 • zakładanie trawników (z siewu i z rolki, wraz z przygotowaniem podłoża pod trawnik)


PIELĘGNACJA, PROWADZENIE I REWITALIZACJA OGRODÓW

 • zindywidualizowane pakiety pielęgnacyjne (prowadzenie ogrodu cały rok, sezonowe prace ogrodnicze na zlecenie)
 • pielęgnacja darni trawników w tym koszenie, odchwaszczanie, nawożenie, aeracja, wertykulacja
 • regulacja koron drzew, sezonowe przycinanie i formowanie krzewów (w tym żywopłotów)
 • ochrona sanitarna roślin (opryski ochronne, chemiczne i mechaniczne zwalczanie chwastów, zwalczanie szkodników i chorób roślin)
 • zabiegi pielęgnacyjne i rewitalizujące roślinność ogrodową (nawożenie chemiczne i organiczne, przycinanie roślinności, usuwanie obumarłej szaty roślinnej)
 • porządkowe prace sezonowe (odchwaszczanie, sprzątanie liści, zabezpieczenie roślin przed zimą, wiosenne porządki w ogrodzie)
 • mycie ciśnieniowe (mycie zabrudzonej elewacji tynkowej i ceglanej, kostki betonowej i brukowej, kamienia ogrodowego, tarasowych płytek ceramicznych, drewnianych desek tarasowych, mebli ogrodowych (metalowych, ratanowych, drewnianych, plastikowych)
 • dekompozycja ogrodu (wycinka drzew, formowanie i rewitalizacja roślin, regeneracja trawnika, dosadzanie roślin)
 • przekształcenia istniejącej infrastruktury (w tym nowa nawierzchnia, taras drewniany, oczko wodne czy altana lub zadaszenie wkomponowane w istniejące otoczenie)


ARANŻACJA TARASÓW I STYLIZACJA WNĘTRZ ZIELENIĄ

 • aranżacja zieleni na tarasach i balkonach, patia i ogrody zimowe (zabudowa na wymiar, wykonanie z drewna, kostki, kamienia, układ kompozycyjny, dobór roślin)
 • zielone ściany i dachy (z doborem podłoża i gatunków roślin)
 • kompozycja donic, dobór roślin


Ogród w nowoczesnej formie

Jesteś z natury minimalistą i cenisz proste ale szlachetne formy? Uważasz, że mniej znaczy więcej, również w sferze aranżacji ogrodu? Jesteśmy do Twojej dyspozycji w kwestii zaprojektowania i wykonania ogrodu odzwierciedlającego Twoje potrzeby i oczekiwania. Projektujemy nowoczesne ogrody. Działamy na terenie Wrocławia i całego Dolnego Śląska.

Czym charakteryzuje się nowoczesny ogród?

Ogród nowoczesny jest raczej minimalistyczny w wykonaniu ale za to maksymalistyczny w swojej funkcjonalności. Nie ma tu całej palety kolorów czy wyszukanych form i zdobień. Jest za to metal, szkło i beton, stonowane, raczej chłodne kolory. Brak dekoracyjnych elementów, chyba że stanowią wyraźną dominantę lub wtapiają się w tło ogrodu. Ważne też, aby były praktyczne, stąd często stosowane są nowoczesne wazony czy lampy.

Jakie rośliny znajdują się w nowoczesnych ogrodach?

W nowoczesnych ogrodach nie stosuje się zbyt wielu różnorodnych gatunków roślin. Wybór pada na te, które charakteryzują się ciekawymi, geometrycznymi kształtami. Zazwyczaj nie są zbyt duże i kolorowe ale często wykorzystuje się jeden kontrastowy kolor. Najważniejsze, by całość była spójna i idealnie współgrała z architekturą domu. Rośliny, które stosujemy w nowoczesnych ogrodach najczęściej nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Całość odznacza się stylem i wyrafinowanym gustem.

Jakie oświetlenie odzwierciedla styl nowoczesnego ogrodu?

Ogród nowoczesny wymaga oszczędnego oświetlenia. Najlepiej sprawdzają się kierunkowe punkty świetlne i małe lampy ledowe, które po zmroku podkreślą najważniejsze punkty Twojego ogrodu. Nowoczesne lampy obok nowoczesnego ogrodzenia i nawierzchni  są najbardziej dekoracyjnymi elementami w takim ogrodzie. Zastosowanie w nowoczesnych lampach matowego szkła i metalu podkreśla minimalistyczny styl ogrodu.

Kto najbardziej doceni wygląd i funkcjonalność nowoczesnego ogrodu?

Taki rodzaj zielonej przestrzeni przypadnie do gustu przede wszystkim osobom lubiącym współczesny design oraz osobom spędzającym w pracy znaczną część dnia. Osoby wybierające miejski styl życia  docenią jego funkcjonalność i minimalistyczny wybór roślin. Nowoczesne ogrody we Wrocławiu to idealny sposób na relaks po pracowitym dniu. A minimalistyczne rozwiązania pozwolą na maksymalne odprężenie i chwilę wytchnienia.

Z przyjemnością stworzymy dla Ciebie ogród w stylu nowoczesnym. Skontaktuj się z nami a razem opracujemy wizję Twojego wymarzonego ogrodu.

Nasz adres

 

Wytwórnia Tlenu

ul. Sierakowskiego 7
51-678 Wrocław, dolnośląskie

+48 502-509-228

Zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić